close
تبلیغات در اینترنت
کاربرد ویدئو کنفرانس در عرصه تجارت
loading...

مرجع کامل فناوری های صدا و تصویر

      بسیاری از شرکت‌های چند ملیتی یا مراکز تجاری که دارای شعب مختلف با پراکندگی جغرافیایی هستند، جهت کاهش هزینه‌های درون شهری یا برون شهری خود با برقراری سیستم ویدئوکنفرانس اقدام به برگزاری جلسات خود در سطوح مختلف مدیریتی و کارشناسی می‌کنند. بازرگانی و تجارت از…

کاربرد ویدئو کنفرانس در عرصه تجارت

 

 

 

Handshakeبسیاری از شرکت‌های چند ملیتی یا مراکز تجاری که دارای شعب مختلف با پراکندگی جغرافیایی هستند، جهت کاهش هزینه‌های درون شهری یا برون شهری خود با برقراری سیستم ویدئوکنفرانس اقدام به برگزاری جلسات خود در سطوح مختلف مدیریتی و کارشناسی می‌کنند. بازرگانی و تجارت از راه دور شامل: بازاریابی، معرفی محصولات و خدمات، تبادل اسناد مالی عقد قرارداد و خدمات پس از فروش می باشد. از این رو مدیران پروژه در سازمان‌های تجاری مختلف باید تعاملات تجاری بالایی با یکدیگر داشته و از تجارب هم بهره­مند شوند. مشغله‌های کاری و درگیری‌های این افراد نیز کم نیست، از آن جایی که برگزاری جلسات به ‌صورت دوره‌ای نیازمند صرف وقت، هزینه و هماهنگی است ممکن است این جلسات تا حد زیادی به‌دلایل ذکر شده به تعویق بیفتد و این امر کارایی و بهره‌وری پروژه‌ها را پایین می‌آورد. این مسأله نه ‌تنها در مورد جلسات برون سازمانی بلکه در جلسات دورن سازمانیِ شرکت‌های بزرگ نیز یک نیاز محسوب می‌شود. افراد حاضر در یک پروژه ممکن است به دلایل مختلفی چون رفتن به مأموریت کاری و در دسترس نباشند، نمی‌توان پروژه را به ‌علت عدم حضور آنان به تعویق انداخت لذا استفاده از سرویس کنفرانس ویدئویی آن‌ها را در دسترس قرار داده و از مشکلات ناشی از عدم حضور فیزیکی این افراد می‌کاهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 
 

 

 


جلسات درون سازمانی از راه دور

 

 

 

به دنیای ارتباط از راه دور خوش آمدید! اگر در منزل خود مانده‌اید، در سفر هستید یا شرایط فیزیکی مناسبی نداشته و امکان حضور در محل کار خود را ندارید، به ‌راحتی می‌توانید از طریق سرویس کنفرانس ویدیویی که بر روی لپ‌تاپ، رایانه یا تلفن همراه شما نصب شده است، در محل کار خود حضور زنده داشته باشید و حتی در جلسات هیأت مدیره نیز شرکت کنید. بدین ترتیب قادر خواهید بود مستندات خود را با دیگر افراد حاضر در پروژه به ‌اشتراک بگذارید، در تصمیم‌گیری‌ها مشارکت فعال داشته، مشتریان خود را پشتیبانی نمایید. حضور شما در کنفرانس درست همانند حضور فیزیکی بوده و قادر خواهید بود به کارکنان دیگر آموزش دهید و حتی جلسات آموزشی را برای استفاده‌های آتی در ابزارهای آموزشی ضبط کنید. با تیم‌های مجزای خود که کیلومترها از هم فاصله دارید، در یک مکان جمع شوید. از تولید محصول تا فرایند فروش را با ارتباط مستقیم با مدیران، کارکنان فروش، خریداران، مدیر تأمین و کارکنان بخش‌های مختلف مدیریت کنید و در زمان و هزینه‌های خود صرفه‌جویی نمایید.

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 جلسات برون سازمانی از راه دور

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

امروزه کشور ما با گسترش شهرها، در حمل‌ونقل‌های شهری و بین‌شهری با مشکلات فراوانی مواجه است. ترافیک، آلودگی صوتی، آلودگی هوا، هزینه‌های بالای حمل‌ونقل، کمبود فضای پارکینگ، هزینه‌های بالای اقامتی، خطرات ناشی از مسافرت‌های هوایی، استرس و فشارهای روانی و صرف زمان زیاد جابه‌جایی از جمله‌ این مشکلات‌ هستند. کارکنانی که به دلیل ماهیت شغلی خود مدام در حال تردد هستند، اغلب از این مشکلات گله‌مندند و در نهایت این مشکلات منجر به افزایش هزینه‌های سازمان، اتلاف وقت، افزایش آلودگی‌های محیط زیست، کاهش بهره‌وری ناشی از خستگی و نارضایتی‌های شغلی شده است. سیستم کنفرانس ویدئویی با ارائه‌ سرویس خود، در کاهش نیاز به سفرهای درون‌شهری و برون‌شهری گام مؤثری برداشته است؛ همچنین درآمد، زمان و بهره‌وری را افزایش و در راستای کاهش آلودگی (صوتی- محیطی هوا)، خستگی، استرس و فشارهای روحی نیز کوشیده است.

 

مصاحبه از راه دور

 

 

 

 

 
 

 

 


به طور حتم یکی از مهم‌ترین مصاحبه‌های هر فرد در زندگی، مصاحبه‌ شغلی اوست. تیم منابع انسانی هر سازمان این امکان را در اختیار دارد که با استفاده از سرویس کنفرانس ویدئویی، مصاحبه‌های شغلیِ افراد داوطلب از سرتاسر دنیا را در مدت زمان کوتاه‌تر به انجام رسانده و مقایسه‌ بهتری بین تمام افراد انجام دهد. در نتیجه‌ این امر مدیران قادر خواهند بود به‌ صورت آنلاین با فرد متقاضی، مصاحبه انجام داده و با کاهش یک مرحله‌ از استخدام، متقاضیان با تجربه‌تر را که از وقار، ظاهر و رفتارهای متناسب با سازمان برخوردار هستند و مهارت‌های ارتباطی بهتری دارند، در گزینش انتخاب کنند و حتی این امکان وجود دارد که جلسه‌ مصاحبه برای مدیرانی که در جلسه حضور ندارند، ضبط گردد.

 

فرد متقاضی استخدام با کمترین هزینه‌ زمانی و مالی و بدون در نظرگرفتن بٌعد مسافت و با کمترین استرس، می‌تواند قابلیت و توانمندی‌های خود را به مدیران سازمان معرفی نموده و فایل رزومه خود را در صورت صلاحدید از طریق سیستم ویدئوکنفرانس بین تمام مدیران به اشتراک بگذارد.

 

در شهری همچون تهران برای انجام مصاحبه و بررسی زوایای مختلف کار مورد نظر، باید یک روز کامل زمان گذاشت ولیاگر سازمان‌ها، فرایند استخدامی خود را با مصاحبه‌های ویدئوکنفرانس عملیاتی نمایند، نه تنها در یک روز به تعداد افراد بیشتریپاسخگو هستند و سریع‌تر فرد مورد نظر خود را می‌یابند، بلکه افراد نیز زمان و هزینه کمتری برای انجام مصاحبه صرف می‌کنند.

 

 

 

 

 
 

 

 


 پشتیبانی از راه دور

 

 

 

افزایش رضایت‌مندی مشتریان از رموز موفقیت و بقای یک سازمان تلقی می‌شود. مشتریان وفادار، تمایل به دریافت خدمات و سرویس‌های پشتیبانی بیشتری دارند. در این صورت قراردادهای خود را تمدید نموده و مشتریان بیشتری به سازمان معرفی می‌کنند. امروزه در دنیای رقابتی تجارت، ارتباط با این قبیل مشتریان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. سیستم ویدئوکنفرانس به شرکت‌ها و سازمان‌ها این امکان را می‌دهد که از طریق این فناوری‌ها تعامل با مشتریان را به‌صورت آنلاین و در ۲۴ ساعت شبانه‌روز با بالاترین کیفیت برقرار نمایند.

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

سمینار از راه دور

 

 

 

 

 
 

 

 


توسعه‌ سرمایه‌های انسانی از طریق آموزش و یادگیری، از ارزش‌های هر سازمان موفق محسوب می‌شود. لازمه‌ تحقق این امر، حضور اساتید و مشاورین باتجربه و کارآزموده در جلساتی است که برای اعضای تیم تجاری گذاشته می‌شود. از آن جایی ‌که امکان دسترسی به اساتید باتجربه به ‌راحتی میسر نمی‌گردد و این احتمال وجود دارد که افراد در خارج از محدوده‌ی سازمان باشند، لذا دستیابی به این آرمان از طریق سیستم ویدئوکنفرانس میسر می‌شود و سازمان‌ها می‌توانند برای کارکنان و اعضای تیم فنی خود سمینارها و کلاس‌های آموزشی برگزار نمایند و از حضور کارشناسان و اساتید با تجربه به­وسیله دنیای ارتباط از راه دور بهره‌مند شوند.


دورکاری

 

 

 

 

 
 

 

 


forrester_lg_bannerدر دهه‌های گذشته، «دورکاری» به‌ صورت سنتی بدین معنا بود که کارمندان از خانه‌هایشان و با استفاده از کامپیوتر و مودم‌های ابتدایی آن زمان، به شبکه‌های کامپیوتری شرکت متصل شوند؛ این در حالی است که امروزه «دورکاری» معنا و مفهوم گسترده‌تری دارد و افرادی که تمام یا بخشی از کار خود را در خانه انجام می‌دهند، در واقع «کار» را «از راه دور» انجام داده‌اند. امروزه « دورکاری » در بردارنده‌ تحقیق و مطالعه، کارهای طراحی، تحلیل داده‌ها و اطلاعات، ارائه مشاوره‌های عمومی یا تخصصی و حتی آموزش است. روزانه به تعداد افرادی که دور کار هستند، اضافه می‌شود. لازم به ذکر است که این افراد لزوماً برای خود کار نمی‌کنند بلکه می‌توانند برای شرکت یا سازمان خاصی کار کرده و مانند هر کارمند دیگر، حقوق خود را طبق توافقی که با «کارفرما» داشته‌اند، دریافت کنند. از مزایای کار از راه دور، می‌توانیم به کاهش مصرف سوخت بنزین، کاهش آلودگی هوا و صرفه‌جویی در هزینه‌هایی که باید برای رفت ‌و آمد پرداخت می‌شد، اشاره کنیم. از آن جایی که محیط کار را در منزل برای خود فراهم آورده‌ایم در هنگام کار می‌توانیم برنامه‌ریزی کرده و از آرامش لازم حین کار نیز برخوردار شویم، این موضوع بسیار اهمیت دارد زیرا درصد تمرکز بر روی پروژه‌ای که انجام می‌دهیم، بالا می‌رود و همین امر سبب می‌شود پروژه با کیفیت بهتر و قطعاً در زمان کمتری انجام گیرد.

 

 

 

یکی از بحث‌هایی که به‌صورت جدی مطرح است، مزایای حاصل از دورکاری برای خانم‌هاست. خانم‌ها بخش اعظمی از مسئولیت خانه و تربیت فرزندان را برعهده دارند و با استفاده از سرویس ویدئوکنفرانس در مقوله‌ دورکاری، می‌توانند از منزل و در کنار فرزندان خود و در محیطی آرام و به ‌دور از استرس‌های محیطِ کار در جلسات اداری شرکت کنند، پروژه‌های محول شده‌ را به انجام برسانند، با مدیران خود در ارتباط باشند، به تدریس مشغول شوند و بنا به موقعیت شغلی‌ در محیط کاری خود با ارتباط صوتی و تصویری زنده حضور داشته باشند؛ که این امر منجر به آرامش بیشتر فرد، همسر و فرزندانشان می‌شود.

 

از دیگر کاربردهای دورکاری تشکیل شرکت یا مؤسسه‌ای متشکل از کارکنان در مناطق مختلف است. فرض کنید شرکتی در تهران تأسیس شود، این شرکت با بهره‌گیری از امکانات ویدئوکنفرانس قادر خواهد بود کارشناسان فروش، فنی، تولید،حسابرسان و دیگر افراد شاغل در شرکت خود را از کشورهای مختلف استخدام نماید. بدین ترتیب مرزهای جغرافیایی کشور به ‌طور کامل حذف شده و با بهره گیری از تخصص بهترین افراد، کاهش هزینه‌های استقرار آن‌ها در شرکت و کاهش تنش‌ها، درگیری‌ها و تعارضات سازمانی، می‌توان عملکرد، درآمد و بهره‌وری سازمان را افزایش داد.

 

با توجه به مزیت‌های فراوان دورکاری، وزرای عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیکی بنا به پیشنهاد معاونت توسعه و منابع انسانی رئیس‌جمهور و به استناد به اصل ۱۳۸ قانون اساسی، با هدف افزایش بهره‌وری، انعطاف کاری و کاهش حجم رفت و آمد کارمندان دولت و اثرات جانبی آن، آیین نامه دورکاری را مصوب کردند و متعاقب آن کلیه دستگاه‌های دولت موظف شدند به منظور توسعه دولت الکترونیکی، فعالیت‌های مربوط به مشاغل عمومی و اختصاصی را از طریق دورکاری انجام دهند.

 

فناوری ویدئوکنفرانس نیز می‌تواند به عنوان یکی از کارامدترین ابزارها در تحقق این امر مهم، مؤثر واقع گردد. در حالی که تاکنون هزینه‌های بالای ویدئوکنفرانس ممکن بود مانع از صرفه‌ اقتصادی استفاده از آن شود، امروزه سرویس ویدئوکنفرانس با قیمتی مناسب در اختیار دورکاران قرار می‌گیرد.

مجید شجاعی بازدید : 144 سه شنبه 15 ارديبهشت 1394 زمان : 1:36 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • آشنایی با ویدیوکنفرانس
 • امنیت شبکه ویدئوکنفرانس
 • کاربردهای ویدئوکنفرانس
 • ترمینالهای نوظهور در فناوری
 • انواع ترمینالهای سخت افزاری ویدئوکنفرانس
 • معرفی تکنولوژی پزشکی از راه دور
 • پایانه های نرم افزاری
 • تفاوت کلی ویدئوکنفرانس های نرم افزاری و سخت افزاری

 • سرویس ویدئوکنفرانس ابری

 • معرفی کمپانیهای مطرح در فناوری ویدئوکنفرانس

 • سرویس دهندگان نرم افزاری مبتنی بر رایانش ابری

 • سیستم کنفرانس صوتی

 • پردازش تصویر

 • وضوح تصویر صفحه نمایش

 • پروتکلها و استانداردهای شبکه ویدئوکنفرانس

 • بستر ارتباطی در دنیای دیجیتال

 • پورتهای مورد استفاده در شبکه ویدئوکنفرانس

 • استانداردهای اتاق کنفرانس

 • بهینه سازی شرایط نور

 • نحوه راه اندازی و راهبری یک ترمینال set-top

 • VOIP

 • آشنایی با سیستم دوربینهای مدار بسته

 • نمونه هایی از طرح پیشنهادی

 • برخی واژه های رایج در فناوری صدا وتصویر

 • Body Language